Audi R8 e-tron зад сцената на Ајрон Мен 3

Прототип од електромобилот Audi R8 e-tron, електричниот ѕвер, ќе му биде придружник на Роберт Дауни Џуниор во Ајрон Мен 3. За потребите на филмот специјално од Германија е донесен Audi R8 e-tron како дел од декорот на црвениот тепих, за премиерата во Лондон.

Зад сцената:

Освен Audi R8 e-tron, во Aјрон Мен ќе продефилираат и Audi S7 Sportback, Audi A8 L, A6, S5 Coupе и моделите на Q5.

 

Be Sociable, Share!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*