Едноставно: VOLAR-e

моќ 827 kW или над 1000 коњски сили
батериски пакет 38 kWh
вртежен момент 1600 Nm
од 0 до 100 за 2.8 секунди
топ брзина 305 km/h

но, ако се вози на максимална брзина батериите се цедат за 3 минути, a во случај да се вози нежно, што е невозможно:) можно е со едно полнење да се стигне до околу 170 до 200 километри.

Be Sociable, Share!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*