Ново електрично возило од Нисан | VENUCIA-VIWA

VENUCIA-VIWA NISSAN
VENUCIA-VIWA NISSAN

Јапонците лансираат ново електрично возило „незадоволни“ од Nissan LEAF. VIWA е нов концепт кој ќе биде лансиран од кинеската Донгфенг Нисан, оддел на Нисан за Кина. Од Нисан сметаат дека ова електрично возило ќе има добра иднина слично како и производството на e30 специјализирано за кинескиот пазар.

Извор: thegreencarwebsite.co.uk

Be Sociable, Share!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*