(видео) Електричниот BMW i3

За BMW i3 пишувавме, тука. Но, од БМВ објавија ново видео во кое се гледаат роботизираните производствени капацитети, краш тестовите како и тестовите водоотпорни на вода како и тестовите на тресење, потоа „рентгентскиот“ изглед на возилото како и батерискиот пакет во прилог со дозираните технолошки принципи на кои се „вози“ целата приказна околу електричниот BMW i3. Погледнете го видеото објавено на 16 мај 2013:

Премиерата на BMW i3 концепт купето изгледа доста емотивна и снажна како за одржливо моторно возило од премиум-класа за нула емисии на цо2 (ако гледаме од точка од кога возилото е спремно за да вози на патиштата, бидејќи деловите од кои е направен, како и сите други автомобили сепак создаваат цо2 отисок, према тоа да се гледа од моментот на возење). Моделот е презентиран на аутошоуто во Лос Анџелес како цел на BMW да создаде цела серија BMWi машини во сериско производство за да се демонстрира потенцијалот за проширување на овој модел во други повисоки класи електромобили.

Be Sociable, Share!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*