(видео) Порше 918 спајдер хибрид

Крис Харис кој го возеше Mercedes-Benz SLS AMG денес е во блиска средба со 887 коњскиот хибриден Спајдер Порше 918. Колата не е финиширана, но доколку во Порше побарате да ја пробате, тестирате и кажете нешто, барем за Крис Харис тоа е можно, погледнете го видеото на еден од нашите омилени презентери на возила од овој тип. За добрите познавачи на овој формат на машина од Порше, како тие да направиле нешто што изгледа подобро од машините на Ферари и МекЛарен.

Be Sociable, Share!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*