(настан) Ден на високото образование на УКИМ петок 8 мај 2015

На платото пред Филозофски факултет Скопје ќе се одржи Ден на високото образование на УКИМ како целодневен настан (10:00 до 17:00 часот) со претставување на универзитетските програми по одделни факултети, голем број на бендови и други интересни настани.

Тимот на ЕЛЕКТРОМОБИЛНОСТ ќе земе учество како дел од програмата. Учесниците кои ќе дојдат на настанот (средношколци и студенти, други) ќе можат да возат електричен скутер. Повеќе информации за настанот на следниот ФБ линк.

Ден на високото образование на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“
Ден на високото образование на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“
Be Sociable, Share!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*